Het exposeren van de handwerkjes van Aafke Bootsman

16 april 2024

In het stoffenwinkeltje van het museum worden op dit moment de handwerkjes van Aafke Bootsman getoond. Dit zijn mooie handwerkjes zoals engeltjes, kettingen en een vlieger, gemaakt van Volendammer kleding. Zo zorgt Aafke ervoor dat versleten kleding een tweede leven krijgt. In het stoffenwinkeltje wordt zo het ‘oude’ en het ‘nieuwe’ met elkaar verbonden. Kom eens kijken in het Volendams Museum naar de mooie handwerkjes van Aafke Bootsman.

Overige nieuwsberichten


Door Elizabeth Nourse - Publiek domein, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=49233639
4 juni 2026
Op 14 oktober geeft Jannig Kwakman een lezing over Amerikaanse kunstenares Elizabeth Nource en andere kunstenaressen die in Volendam hun inspiratie vonden.
19 mei 2026
Bezoek 27 en 28 juni de Volendammer Dagen bij het Volendams Museum. Met o.a. de folkloremarkt en braderie, oude Zuiderzee ambachten en speciale kidsactiviteiten.
18 mei 2026
Thérèse Schwartze en Nicolaas van der Waay vonden begin 20e eeuw inspiratie in Edam en Volendam. In deze lezing vertelt Julie Hengeveld over hun werk in Edam-Volendam.